آرشیو مطالب
مدرسه نو
خبرنامه داخلی مجمع خیرین مدرسه ساز کاشان

دانلود نسخه PDF دی ماه 1393
دانلود نسخه PDF فروردین ماه 1394
مقالات و کتاب ها
سخن روز

 جهت مراجعه به کانال مجمع خیرین مدرسه ساز به آدرس ذیل مراجعه نمایید

https://telegram.me/mkhmk1384

 

قرآن برخی از کرامت های اخلاقی را در آیات زیربه ما آموزش داده است:

الف) کرامت بخشیدن به "یتیمان"، با دست مهر و لطف بر سر آنها

فجر۱۷- كَلَّا ۖ بَلْ لَا تُكْرِمُونَ الْيَتِيمَ وَلَا تَحَاضُّونَ عَلَىٰ طَعَامِ الْمِسْكِينِ

ب) مسکن نیکو و مناسب برای بی پناهان فراهم کردن

یوسف۲۱- وَقَالَ الَّذِي اشْتَرَاهُ مِنْ مِصْرَ لِامْرَأَتِهِ أَكْرِمِي مَثْوَاهُ ...

ج) پرهیز از درشتگوئی وگفتار مودب ونیکو با والدین داشتن

اسراء ۲۳- فَلَا تَقُلْ لَهُمَا أُفٍّ وَلَا تَنْهَرْهُمَا وَقُلْ لَهُمَا قَوْلًا كَرِيمًا

د) برخورد کریمانه با لغو و لاطائلات

فرقان ۷۲- وَالَّذِينَ لَا يَشْهَدُونَ الزُّورَ وَإِذَا مَرُّوا بِاللَّغْوِ مَرُّوا كِرَامًا

 ه) کسب تقوا برای رسیدن به مقام کرامت 

حجرات۱۳- يَا أَيُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاكُمْ مِنْ ذَكَرٍ وَأُنْثَىٰ وَجَعَلْنَاكُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا ۚ إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ ۚ

 

 

 

كمیته بانوان مجمع خیرین مدرسه ساز كاشان فعالیت خود را آغاز كرد

news1

محمود خدمتی از کمیته بانوان خواست تا با برنامه های مدون و مستمر بستری فراهم نمایند تا نگاه همه افراد جامعه نگاه فرهنگی باشد.
مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز نیز ضمن تبریک انتخاب سرکار خانم طاهره حسینی مکارم به عنوان مسئول کمیته بانوان خیرساز مجمع از بانوان حاضر خواست در مورد این سوال که آیا علی رغم تلاش های کاشان نیاز به مدرسه سازی دارد یا خیر؟
 حاج محمد کتابچی در ادامه
مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز کاشان از آغاز فعالیت کمیته بانوان این مجمع با مشارکت ۲۰ نفر از فعالان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی این شهرستان خبر داد.
«محمد کتابچی» در گفتگو با خبرنگار ایلنا در کاشان با اعلام این خبر گفت: بدون شک ساخت مدرسه، ضرورت و نیاز همه دوره‌های تاریخ کشور‌ها است که با مشارکت همه اقشار و گروه‌های جامعه برآورده می‌شود.
وی اظهار داشت: فعالیت مجمع خیرین مدرسه ساز، محدود به ساخت فضای فیزیکی مدرسه نیست بلکه مشارکت در مدیریت مدرسه و حتی تامین نیازهای فکری و عاطفی دانش آموزان نیز بخشی از این ماموریت است.
به گفته وی، بانوان، عنصر فعال و پویای جامعه هستند که با حضور پررنگ خود در عرصههای مختلف جامعه، توسعه کشور را شتاب می‌دهند و یکی از مصداق‌های تلاش بانوان در عرصه مشارکت اجتماعی حضور در فعالیتهای داوطلبانه و خیرخواهانه است که نقش بی‌بدیلی در جوامع توسعه یافته تلقی می‌شود.
وی تصریح کرد: از آنجاکه بانوان، نقش تربیتی مؤثری در جامعه دارند و به مشکلات و نیازهای فرزندان خود در محیط‌های آموزشی بیشتر واقف هستند می‌توانند نقش تعیین کننده‌ای در جذب و تشویق نیکوکاران و توسعه علمی نیز داشته باشند.
مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز کاشان گفت: استفاده از آراء و اندیشه‌ بانوان و مشارکت آن‌ها در تصمیمگیری‌ و تصمیم سازی‌، سبب می‌شود که زنان به صورت یک عنصر فعال در عرصه‌های اجتماعی ظاهر شوند و از اینرو اسلام بر فعالیت‌های اجتماعی زنان تأکید داشته است.
کتابچی افزود: تاکنون شش واحد آموزشی «مهین موتمن»، «زهره اصفهانیان»، «ساره بیگم عالم‌زاده»، «خانم روئین تن»، «فاطمه عابد سلطان» و «بتول خضرایی» با مشارکت بانوان نیکوکار کاشان ساخته شده است که با تشکیل کمیته بانوان مدرسه ساز این نسبت می‌تواند در جهت پیشرفت جامعه توسعه پیدا کند.
 

دسته بندی : گزارش ها، بانوان خیر
برچسب ها :

۲۱ بهمن ۱۳۹۳
0 نظر 2639 بازدید نسخه چاپی ارسال به دیگران


نظر بدهید