آرشیو مطالب
مدرسه نو
خبرنامه داخلی مجمع خیرین مدرسه ساز کاشان

دانلود نسخه PDF دی ماه 1393
دانلود نسخه PDF فروردین ماه 1394
مقالات و کتاب ها
سخن روز

 جهت مراجعه به کانال مجمع خیرین مدرسه ساز به آدرس ذیل مراجعه نمایید

https://telegram.me/mkhmk1384

 

قرآن برخی از کرامت های اخلاقی را در آیات زیربه ما آموزش داده است:

الف) کرامت بخشیدن به "یتیمان"، با دست مهر و لطف بر سر آنها

فجر۱۷- كَلَّا ۖ بَلْ لَا تُكْرِمُونَ الْيَتِيمَ وَلَا تَحَاضُّونَ عَلَىٰ طَعَامِ الْمِسْكِينِ

ب) مسکن نیکو و مناسب برای بی پناهان فراهم کردن

یوسف۲۱- وَقَالَ الَّذِي اشْتَرَاهُ مِنْ مِصْرَ لِامْرَأَتِهِ أَكْرِمِي مَثْوَاهُ ...

ج) پرهیز از درشتگوئی وگفتار مودب ونیکو با والدین داشتن

اسراء ۲۳- فَلَا تَقُلْ لَهُمَا أُفٍّ وَلَا تَنْهَرْهُمَا وَقُلْ لَهُمَا قَوْلًا كَرِيمًا

د) برخورد کریمانه با لغو و لاطائلات

فرقان ۷۲- وَالَّذِينَ لَا يَشْهَدُونَ الزُّورَ وَإِذَا مَرُّوا بِاللَّغْوِ مَرُّوا كِرَامًا

 ه) کسب تقوا برای رسیدن به مقام کرامت 

حجرات۱۳- يَا أَيُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاكُمْ مِنْ ذَكَرٍ وَأُنْثَىٰ وَجَعَلْنَاكُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا ۚ إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ ۚ

 

 

 

دیدار دکتر لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور با جمعی از خیرین مدرسه ساز

news1


معاون حقوقی رئیس جمهور :خیرین مدرسه ساز سخاوت، فداکاری و نوعدوستی را تدریس می کنند

به گزارش روابط عمومی جامعه خیرین مدرسه ساز کشور،دکتر لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور در جلسه دیدار با جمعی از خیرین مدرسه ساز که با حضور دکتر رخشانی مهر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس و دکتر حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز برگزار شد؛ با اشاره به اهمیت کار مقدسی که خیرین مدرسه ساز انجام می دهند گفت : خیرین مدرسه ساز علاوه بر گذشتن از اندوخته مادی خود، تاثیر معنوی بسیار زیادی در نهاد دانش آموزان و آینده سازان میهن اسلامی می گذارند. 
وی تاکید کرد: خیرین مدرسه ساز سخاوت ، فداکاری و گذشت و نوعدوستی را تدریس می کنند. 
دکتر جنیدی در ادامه افزود : تقدم منفعت عمومی بر منفعت شخصی از ویژگی های ارزشمند اخلاقی انسانی است که در وجود خیرین مدرسه ساز تبلور یافته است و این خود ارزشمندترین چیزی است که می توان در وجود دانش آموزان و آینده سازان میهن اسلامی نهادینه کرد. 
معاون حقوقی رئیس جمهور با ابراز خرسندی از این دیدار و با قدردانی از اقدامات ارزشمند مجموعه خیرین مدرسه ساز، این قشر مقدس را از جزو تاثیرگذارترین انسانها در حوزه فرهنگ و آموزش دانست و تاکید کرد: هزینه کردن در حوزه متعالی تعلیم و تربیت، سرمایه گذاری برای آینده جامعه و تضمین شکوفایی تمدن هر کشور است.
 معاون حقوقی رئیس جمهور در این دیدار با بیان اینکه همه توان و مساعدت خود را برای حمایت از خیرین مدرسه ساز به کار خواهد گرفت، اظهار داشت : در زمینه معافیت مالیاتی خیرین مدرسه ساز و حل مشکلات قانونی و مقرراتی تا جایی که در حیطه این مسئولیت باشد از هیچ کمکی دریغ نخواهم کرد.

MKHM مجمع خیرین مدرسه ساز کاشان, [۰۶.۰۸.۱۸ ۰۹:۳۳]
خیرین مدرسه‌ساز، سازمان نوسازی مدارس و خبرگزاری پانا تفاهم‌نامه سه‌جانبه امضا کردند/ اهدای نشان سفیر مدرسه سازی از سوی جامعه خیرین مدرسه ساز کشور به مدیرعامل پانا
ارسال به دوست    نسخه چاپی نسخه چاپی   
تهران (پانا) - مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری رسانه‌ای میان جامعه خیرین مدرسه‌ساز، سازمان توسعه و تجهیز مدارس کشور و خبرگزاری پانا ظهر امروز در محل خبرگزاری پانا با حضور محمدرضا حافظی، رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز، مهراله رخشانی مهر، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و مریم جمشیدی، مدیرعامل خبرگزاری پانا برگزار شد.
 
در این مراسم که در محل خبرگزاری پانا برگزار شد، عضویت افتخاری در جامعه خیرین مدرسه‌ساز و عنوان «سفیر مدرسه‌سازی» به مدیر و سردبیر خبرگزاری پانا اهدا شد. در ابتدای این مراسم مریم جمشیدی، مدیرعامل خبرگزاری پانا با استناد به آیات قرآن، فعالیت خیرین مدرسه‌ساز را بسیار مهم و ارزشمند دانست و گفت: «رسانه قدرت جریان‌سازی و ایجاد موج کار خیر در جامعه را بر عهده دارد و تلاش ما این است که این ابزار را در اختیار خیران مدرسه‌ساز قرار دهیم که بتوانیم گوشه کوچکی از کار بزرگ این عزیزان را بر دوش بگیریم».
جمشیدی احیای سلامت اجتماعی و ترویج امید را از مهم‌ترین کارکردهای فعالیت خیرین مدرسه‌ساز دانست و گفت: «طبق آمار رسمی بیش از 30درصد مدارس کشور را خیرین مدرسه‌ساز ساختند که این برای جامعه ما باعث افتخار است».
مدیرعامل پانا گفت: «این خبرگزاری آمادگی دارد که در زمینه رسانه‌ای شدن فعالیت خیرین مدرسه‌ساز، جمع آوری تاریخ شفاهی، مستندسازی و تولید محتوای رسانه‌ای با محوریت زندگی خیرین مدرسه‌ساز و اثرات اجتماعی و فرهنگی فعالیت آنها در کشور انجام دهد.»
کمک خیران مدرسه‌ساز همیشه از اعتبار دولت بیشتر بوده است
در ادامه این مراسم محمد رضا حافظی، رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور به فعالیت بیست‌ساله انجمن خیرین مدرسه‌ساز اشاره کرد و گفت: «در همه این سالها کمک خیران مدرسه‌ساز نسبت به اعتبار دولت برای مدرسه‌سازی بسیار بیشتر بوده است. در زمان تحریم نیز نگران بودم که کمک خیرین کم شود ولی ملت ما نشان دادند ارتقای کشور را در ارتقای دانش فرزندان خود می‌دانند و آن‌ها را ترجیح می‌دهند و بیش از گذشته در این عرصه مشارکت کردند».
او ادامه داد: «در حال حاضر تعداد خیران ما در سطح کشور بیش از 650هزار نفر است و یک هزار نفر نیز در خارج کشور از آنها حمایت می کنند».
حافظی گفت: «حضور رخشانی‌مهر در سازمان نوسازی و احترام به خیرین مدرسه‌ساز و توجه به نیاز آنها باعث شد که خیرین ما در سال جاری مشارکت بیشتری نسبت با سال گذشته داشته باشند و بیش از یک هزار میلیارد  تومان را به امر مدرسه‌سازی اختصاص دادند. دکتر رخشانی مهر نظر دولت را برای تخصیص اعتبار برای تکمیل 4700 پروژه نیمه‌تمامی که خیرین سهم خود را پرداخت کرده بودند، جلب کردند و اجازه ندادند خیرین مدرسه‌ساز از تکمیل این مدارس ناامید شوند».
حافظی در پایان صحبت‌های خود ابراز امیدواری کرد که با مشارکت خبرگزاری پانا 13 میلیون دانش آموز در امر مقدس مدرسه‌سازی مشارکت کنند.
راه توسعه کشور از آموزش و پرورش می‌گذرد
در ادامه این مراسم رخشانی مهر، رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور به سخنان مقام معظم رهبری درباره اهمیت آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: «کشورهای توسعه‌یافته در دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که راه توسعه کشور از توسعه آموزش و پرورش می گذرد».
او ادامه داد: «امسال به کمک دکتر حافظی و همکارانشان، تخصیص اعتبار ردیف تخریب و بازسازی مدارس صد درصد شده است. یعنی امسال حدود 980 میلیارد برای تجهیز و نوسازی مدارس به این سازمان اعتبار تخصیص یافته است و به احتمال زیاد حدود 350 میلیارد نیز به این مبلغ اضافه می شود».
رخشانی مهر تخصیص این اعتبار را گام بزرگی در جهت مدرسه‌سازی دانست و گفت: «البته این مبلغ کافی نیست و با توجه به تعداد استان‌ها و پروژه‌های نیمه تمام موجود، به اعتبار بیشتری نیاز داریم».
تعامل دولت و خیران مثال‌زدنی است
نعمت بنی آدم رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز شهر تهران نیز گفت: «خیرین مدرسه‌ساز همیشه مدیون اطلاع‌رسانی و فعالیت‌های اصحاب رسانه و خبرنگاران هستند».
او گفت:«در کشور ما مسائل معنوی وجود دارد که بر تمام مسائل رجحان دارد و این مسائل معنوی است که فرهنگ دینی و ملی ما را بارور می کند. وقتی می شنویم معلم کلاسی در اصفهان به صورت ناشناس کلیه خود را به دانش آموزی می‌دهد قطعا به همین ارزش‌های معنوی بازمی‌گردد».

MKHM مجمع خیرین مدرسه ساز کاشان, [۰۶.۰۸.۱۸ ۰۹:۳۳]
بنی آدم ادامه داد:«خیرین مدرسه‌ساز نیز بر اساس همین مسائل معنوی فعالی می‌کنند. آقای موفقیان بعد از اختصاص 100میلیارد تومان برای مدرسه‌سازی به من گفت که هیچ وقت به کار‌های خیر خود فکر نمی‌کنم فقط به این فکر می‌کنم که وظیفه خود نسبت به ایران را انجام نداده‌ام. اگر هرکس به این صورت فکر کند بسیاری از مشکلات ایران حل می‌شود».
بنی آدم به همکاری دولت و خیران مدرسه‌ساز اشاره کرد و گفت:«امروز تعامل بین دولت و خیران مدرسه‌ساز مثال‌زدنی است و حرف یکدیگر را به خوبی درک می‌کنند. در شرایط فعلی حدود 1200میلیارد تومان از سوی خیرین برای مدرسه‌سازی اختصاص یافته است که در طرف مقابل بعد از حضور آقای رخشانی‌مهر تعهدات دولت تحقق پیدا کرده است. در دوسال گذشته حدود 300 مدرسه با کمک مجمع خیرین مدرسه‌ساز ساخته شده است».
او ادامه داد: «موفقیت‌های مجمع در گروی همکاری رسانه‌ها است. من از رسانه‌ها درخواست می‌کنم به خیران مدرسه‌ساز فارغ از مشکلات اقتصادی توجه کنند و در این امر مهم مشارکت بیشتری داشته باشند. ما خبرنگاران این حوزه را جزو خیران محسوب می‌کنیم و امیدواریم توجه آنها به این امر مهم تداوم داشته باشد».

دسته بندی : گزارش ها
برچسب ها :

۱۵ مرداد ۱۳۹۷
0 نظر 363 بازدید نسخه چاپی ارسال به دیگران


نظر بدهید