آدرس

کاشان، میدان جهاد، بلوار مادر، خیابان کلیم کاشانی، جنب رستوران فرهنگیان کاشان

روزهای غیرتعطیل از ساعت ۸ الی ۱۴

ابتدا آقای کتابچی خیرین را معرفی نموده و هرکدام در راستای خدمتی که انجام داده بودند مطلبی را بیان داشتند و مسئول انجمن بانوان مجمع خیرین خانم طاهره حسینی مکارم در رابطه با بزرگداشت مقام معلم و استاد شهید مطهری متنی را قرائت نمودند .

آقای الماسی: نیکوکاری بذری است که خداوند در دل انسان نیکوکار قرار داده است

خداوند بینهایت است و بنده نیکوکار در این کار حد ومرزی نمی شناسد  . دیدیم که افرادی با بضاعت کم کارهای بزرگ کردند .

آقای خدمتی در مورد وضعیت مدارس و فروش مدارس مناطق کم جمعیت که در جلسه مطرح شد قانون مربوط را بیان داشته وگزارش کوتاهی دادند

آیه الله نمازی :
اولا" خیر مقدم به همه آقایان و خانمها عرض می کنم ثانیا" سال جدید را حضور همه عزیزان تبریک می گویم و سال روز ولادت آمام باقر ( ع)  و حلول ماه رجب  که ماه معرفت و آموزش و تعلیم وتربیت است تهنیت عرض می کنم .
یکی از کارهای فرهنگی هم در کشور وهم در شهر دارالمومنین کاشان ، معرفی و شناخت سلطان علی  محمد باقر است وفات ایشان نه در هفته دوم مهر ماه ) قالی شویان ) بلکه 27 جمادی الثانی است .ایشان تنها امامزاده ای هستند که نماینده مستقیم امام بودند همه امامزادگان دارای کرامت و جلالت هستند و آستانه هر امامزاده قطب فرهنگی و تعلیم و تربیت است ولی ایشان نماینده مستقیم امام محمد باقر (ع) هستند.بعد از اینکه اهالی چهل حصاران ( کاشان امروز) از آقا  امام محمد باقر (ع)مستقیم تقاضای نماینده کردند که حضرت در عالم خواب جد بزرگوار شان پیامبر اکرم (ص) را می بینند که رسول خدا به ایشان می گویند اهالی فین و  کاشان تقاضای نماینده کردند فرزندم علی را معرفی کنید . کسی که نماینده می شود عالم باید باشد  این جلالت و مقام علمی ایشان را نشان می دهد.در سال 113 قمری به کاشان می آیند از ناحیه قم وارد می شوند یک ماه در خاوه می مانند 5000 نفر در آن روز استقبال حضرت می روند .بنابراین خداوند نعمت بزرگی به کاشانی ها داده ولی خیلی ها توجه ندارند .
مقام معظم رهیری می فرمایند: من به همه امامزاده ها ارادت دارم امام علی محمد باقر  جای خود دارد .بهر حال وظیفه همه است جلالت ،عظمت و برکات را باید احیاء کرد کاشان در 27 جمادی ثانی باید عزا دار باشد ماه رجب ماه معرفت ، ماه خلوت با خداست و ائمه  برای پیروانشان در رجب وشعبان ورمضان آموزه  های زیادی بجا گذاشتند .این فرهنگ انسان سازی و معرف شناسی و سامان دادن تفکر بشر که : یا أَيُّهَا الْإِنسَانُ مَا غَرَّكَ بِرَبِّكَ الْكَرِيمِ
اى انسان، چه چيز تو را در باره پروردگار بزرگوارت مغرور ساخته؟
-الَّذِي خَلَقَكَ فَسَوَّاكَ فَعَدَلَكَ= آنکه تو را آفرید و تسویه( جزء جزء کرد و آن را تعدیل نمود و در اجزاء هماهنگی ایجاد کرد(6-7-انقطار)
سامان دهی انسان با یک مطلب انجام می شود و آن اینکه بنده خدا بودن و در صراط مستقیم حرکت کردن  است انسان اگر در این مسیر در خانه ی اهل بیت را دق الباب کند  انسان است .
إِنَّا هَدَيْنَاهُ السَّبِيلَ إِمَّا شَاكِرً‌ا وَإِمَّا كَفُورً‌ا =ما راه را هم به  او  نشان دادیم یا می تواند شاکر باشد یا ناسپاس باشد. (یا می تواند درست بهره برداری کند در جهتی که او خواسته است یا نکند)( 3-انسان)
ارزش علم به همین دلیل است که انسان را با هستی آشنا می کند که کی بوده از کجا آمده در کجا و موضعی قرار دادرد و به چه مقصد ی حرکت می کند .
علم نور است همانطور که جهل ظلمت است .
...... هَلْ يَسْتَوِي الَّذِينَ يَعْلَمُونَ وَالَّذِينَ لَا يَعْلَمُونَ....( قسمتی از آیه 3 زمر)... آیا یکسان است کسی که می داند و کسی که نمی داند...
.......... قُلْ هَلْ يَسْتَوِي الأَعْمَى وَالْبَصِيرُ..........( قسمتی از 50 انعام).... آيا نا بينا و بينا يكسان هستند....
علم اساس کمال است .بشر اگر بخواهد با توجه به اهداف خلقت به کمال برسد یک راه بیشتر ندارد واین است که به سلاح علم مسلح شود .و.علم یکی از صفات خداوند است .
انسان عالم به نسبت مراتب علم  به خداوند نزدیک  می شود . رمز حیات وکمال وسعادت بشر بر سلاح علم است
امام رضا(علیه السلام) از پدران بزرگوارش از امیرالمؤمنین علیه السلام نقل می کند که آن بزرگوار فرموده است: «الدُّنْیَا کُلُّهَا جَهْلٌ إِلَّا مَوَاضِعَ الْعِلْمِ وَ الْعِلْمُ کُلُّهُ حُجَّه إِلَّا مَا عُمِلَ بِهِ وَ الْعَمَلُ کُلُّهُ رِیَاءٌ إِلَّا مَا کَانَ مُخْلَصاً وَ الْإِخْلَاصُ عَلَی خَطَرٍ حَتَّی یَنْظُرَ الْعَبْدُ بِمَا یُخْتَمُ لَه؛ دنیا سراسر جهل و ناآگاهی است، مگر آنجا که کانون علم است. و علوم هم حجت [بر انسان] است مگر آنچه بدان عمل گردد. و اعمال، تمام ریا و برای نمایش است مگر آنچه از روی اخلاص باشد. و اعمال همراه با اخلاص هم در خطر است تا انسان بنگرد که پایان کار چگونه خواهد بود.» .»
وَاللّهُ أَخْرَجَكُم مِّن بُطُونِ أُمَّهَاتِكُمْ لاَ تَعْلَمُونَ شَيْئًا وَجَعَلَ لَكُمُ الْسَّمْعَ وَالأَبْصَارَ وَالأَفْئِدَةَ لَعَلَّكُمْ تَشْكُرُونَ=خدا شما را از شکم مادرانتان در آورد که به اندازه سر سوزنی چیزی نمی دانستید و برای شما گوش وچشم و قلب ( نیروی درونی که تجزیه وتحلیل می کند) قرار داد شاید شکر گزار باشید(79-نحل)
سخن امیر المومنین(ع) است که :
الدنیا کلها جهل الا مواضع العلم؛ والعلم کله حجه الا ما عمل به، والعمل کله ریاء الا ما کان مخلصا؛ والاخلاص علی خطر حتی ینظر العبد بما یختم له.
همه ی دنیا، نادانی است مگر جایگاه های دانش؛ و علم و دانش همه اش، حجت و دلیل خدا، علیه انسان است به جز آن مقداری که بدان عمل شود؛ و به جز اعمال خالص، همه ی کارها ریا است، و اخلاص در معرض خطر است تا عاقبت کار روشن شود
ضمن تشکر  از اینکه توفیقی نصیب شما شده که این لباس کرامت را که لباس خدمت به علم وجامعه و جوانان کشور و در حقیقت خدمت به اسلام است به تن کنید .
ایران تنها ملتی است که بر اساس قران و وحی و سیره پیامبر ( ص) به میدان آمده و حکومت تاسیس کرده شهارش توحید همان شعار اسلام است که اسلام می تواند نابه سامانی های بشر را سامان دهی کند اسلام می تواند ضعف جامعه را تبدیل به قوت نماید می تواند پاسخگوی نیاز های جامعه بشری باشد این حرف با برهان است نه شعار باشد .
امروز که ظلم منطقه را گرفته در سایه بی دینی و بی خیالی سر دمداران ، کسانی که خود را عابد و خادم اسلام می دانند در واقعه سال 66 کسانی را شهید نمودند امام گفت:« اگر ما از صدام بگذریم از آل سعود نمی گذریم »
چون جنایت آنها هتک حرمت بود مکه حرم امن الهی است امروز باطن کفر آمیز خود را نشان دادند . ما با عمل ثابت کردیم که اسلام آنها بدلی و اسلام ما ناب محمدی است .برای همین استکبار جهانی کمر همت بستند بر علیه جمهوری اسلامی بنابراین ما در یک جنگ نابرابر در همه زمینه ها  با جبهه کفر قرار داریم دنیای مستکبر مسلح به سلاح علم  وصنعت و... است  تنها راه مبارزه این است که ما هم مسلح به علم شویم، بچه های ما باید دانشمند شوند در موضوعات مختلف اساس کمال علم است .این یک نعمت است که توفیق پیدا کردید و مدرسه ساختید مراقب باشیداین نعمت است نعمت شکر دارد .اگر شما تمام عمر در شب خلاصه کنید و در یک شب تا صبح بر سجده شکر باشید نمی توانید شاکر این توفیق که خداوند نصیب شما کرده باشید .خدمت بزرگی کردید  کم نیاورید .
مطلب جدید که می خواهم عرض کنم مدرسه سازی یک جهاد  است بعضی از مدارس ما سه شیفت بود ولی حالا دو شیفت است در بلوچستان مدارس در کپر تشکیل می شد .
دانش آموزی که سر کلاس می آید نباید دغدغه مسائل مادی ( لباس وغذا و دارو وبهداشت) داشته باشد اگر تعلیم وتربیت افضل اعمال است ، معلمی شغل انبیا است نباید معلمان ما دغدغه مسکن ومعاش و درمان داشته باشند در حال حاضر  بیماری های صعب العلاج زیاد شده پیشنهاد می کنم که موسسات خیریه برای رسیدگی  به به مسائل معیشتی دانش آموزان بی بضاعت تشکیل گردد .
دو پیشنهاد دارم آقایان کار شناسی و مشاوره کنید که چکار باید کرد.
صندوقهایی جهت: کمک به دانش آموزان نیازمند البته با حفظ حرمت وپشتیبانی  اقتصادی از معلمان و فرهنگیان تاسیس گردد  تا دولت سطح حقوق فرهنگیان را باز بینی نماید


دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. لطفا فیلدهای اجباری را پر نمایید *

تشکیل جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان کاشان

دیدار نوروزی جمعی از خیرین با فرماندار کاشان جناب مهندس صدرائیه