آدرس

کاشان، میدان جهاد، بلوار مادر، خیابان کلیم کاشانی، جنب رستوران فرهنگیان کاشان

روزهای غیرتعطیل از ساعت ۸ الی ۱۴

در پاسداشت شعائراسلامی وانقلاب ، از پیشکسوت گرانقدر انقلاب در کاشان ، استاد باز نشسته دانشگاه کاشان ، مبارز اخلاق مدار اب الشهید حجه الاسلام اسحاق مشکینی روز سه شنبه 17 اسفند 95  در نشستی با حضور  آقای سید هادی خامنه ای و مسئولین و همرزمان و فرهیختگان  تجلیل  به عمل آمد 

آقای مشکینی در این نشست  ضمن تشکر از حضور  خواهران وبرادران ودر پاسخ به مدح وثنای ایشان دعای حضرت رسول خطاب به حضرت علی را بیان داشتند که : اللهم اجعلنی خیرا" مما یقولون ولطفلی مالا یعلمون ولا تو آخذنی بما یقولون (تحفطوالعقول) هر وقت از تو تعریف ومدح وثنا گفتند بگو خدایا مرا بهتر از آنچه به گمان آنها هست قرار بده و مرا ببخش وبیامرزخدایا من را مواخذه نکنی در برابرآنچه می گویند .

انقلاب شکوهمند ایران ، آنهایی که بامن در ردیف من وهمدل با من هستند ،آنها بهتر از من می دانند قبل از انقلاب چه روحیه ای بود .در جوانان و آنهایی که نبودند یا نوجوان بودند جامعه ی آن روز را مخصوصا" درک کنند .شنیدن کی بود مانند دیدن ، برای انقلاب ارزش بگذاریم ، ممکن است در بین انقلاب اشتباهات ، لغزش هایی ، کمبود هایی و انحراف هایی وجود داشته باشد که هست ولی دست روی منفیات نگذاریم مثبت ها خیلی زیاد است .بله آنچه ما می خواستیم نشد ولی تعداد زیادی از آنها شد سپاسگزاریم وخدا را شاکریم مبادا انحراف هاولغزش ها ،کمبود ها ونقصان ها و آنچه دلمان می خواهد باشد نیست ما را از اصل انقلاب دور کند ناراحت کند و کنار بکشیم .

حضرت عیسی (ع) به یک لاشه از حیوان رسیدند حواریون دور لاشه هر یک جنبه های منفی این حیوان را ذکر کردند  ولی حضرت عیسی (ع) فرمود چه دندانهای سفیدی دارد برای اینکه بمه بفهماند که مثبت را باید ببینیم .

جوانان محترم شما هم اگر بودید با ما بودید ، شما هم اگر بودیدمثل همان جوانانی که با سلحشوری وعشق با وضو به میدان آمده بودند وقدمها را برای رضای خدا برمی داشتند .روزی که نه تلویزیون با ما بود نه رادیو نه روزنامه هیچکدام با ما نبود .همین جوانها همین زن ومرد ها شبانه تا صبح اعلامیه می نوشتندو صبح همه ی اعلامیه ها را منتشر می کردند وهمه را آگاه می کردند ما به این انقلاب افتخار می کنیم به انقلاب اسلامی به انقلاب الهی ،  ما بالای سر انقلاب امام زمان داریم ما ناظر داریم .انقلاب ما این است . این نورانیتش را به جامعه شیعه ی ایران توجه دارد ونمی خواهید باور کنید انقلاب ما خیلی با عظمت است ، با همان کمبود ها وهمان انحراف ها با همان نواقص ، دنیای استکباری با ما دشمن بوده وهست وخواهد بود واین نشانه ی عظمت این انقلاب است .

من از خداوند متعال می خواهم همه ی آن چیز هایی که من وبرادرانم وعزیزانم در راه خدا قدم برداشتیم با لطف وکرم خود مورد قبول قرار دهد، ودر نامه اعمال ما در آن جهان ناجی ما باشد .

برادران وخواهران و سروران ، این من نبودم که این حرکت وحماسه را آفریدم ، من یک بلندگو بودم .آن کسانی که پشت صحنه این جریانات را حرکت در اوردند و مجالس را بپا می کردند و آن چنین نظم وانضباط و مراقبت ها و محافظت هارا  انجام می دادند تشکر از آنها باید کرد .از انها باید سپاسگزار بود .نه نه نه از آنها نه ، بلکه از مردم باید  سپاسگزاری کرد  ، که خدا عنایت کرد این روحیه ومعنویت وعشق علاقه فراوان این نهضت را آنها آفریدند . ما بلند گوی این نهضت بودیم .ما خدمتگزار آنها بودیم . نه از من نه از اطرافیان من ونه از مردم تنها ، بلکه از خدای متعال ، یا محول القلوب والاحوال اوست که دلها را دگرگون می کند .نه  ان الله لا یغیرو مابانفسهم . او از او باید تشکرو سپاسگزاری کرد ، که مردم ما را دگرگون کرد . همان مردمی که بقول سرور ارجمندم ، اسم امام را نمی توانستند ببرند .این همه شهید دادند ، این همه معلول دادند ، این همه فداکاری کردند پس اصل سپاسگزاری من وشما از حاجت وینا

خدایا دلهای مارا همانطور که در آن زمان به عشق وعلاقه خدمت به مرد م وایجاد اختلاف به نم خودت الله مردم را دگرگون کردی وخالص نمودی ، پروردگارا در زمان ما هم این مردم ما را برای حفظ و حراست انقلاب موید ومنصور وثابت قدم نگهدار

از همه شما سپاسگزارم 


دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. لطفا فیلدهای اجباری را پر نمایید *

تامین اعتبار چند مدرسه خیر ساز توسط معاون وزیر

کلنگ زنی پلی کلنیک فرهنگیان با حضور دکتر آشتیانی وزیر آموزش وپرورش