آدرس

کاشان، میدان جهاد، بلوار مادر، خیابان کلیم کاشانی، جنب رستوران فرهنگیان کاشان

روزهای غیرتعطیل از ساعت ۸ الی ۱۴

  به گزارش خبرنگار ایلنا از کاشان، محمدکتابچی در حاشیه برگزاری انتخابات هیات امنای مجمع خیرین مدرسه ساز کاشان که با حضور مسئولان آموزشی و اجرایی و خیرین برگزار شد اظهار داشت: به ثبت حد نصاب جدیدی در زمینه ساخت و بهره برداری از واحدهای آموزشی در کشور توسط خیرین فهیم کاشانی رسیدیم.

 وی ادامه داد: طی ۲۰ ماه اخیرکلنگ ۵۹ پروژه مدرسه سازی به زمین زده شده است که به اذعان بسیاری از مدیران آموزش و پرورش کشور کم نظیر است.

 کتابچی تاکید کرد: خیران کاشانی تنها برای احداث پایگاه سلامت دانش آموزی،خانه معلم کاشان، استخر بین المللی کتابچی و هنرستان جامع آیت الله یثربی هفت هزار و۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز را تامین کردند.

 مدیرعامل خیرین مدرسه ساز کاشان ضمن اشاره به ساخت و تجهیز بیش از ۱۰۵ مدرسه و سالن ورزشی در قالب ۷۰۳ کلاس طی ۱۰ سال اخیر اظهار داشت: برای صدو نود و سه هزار متر زیربنای واحد های آموزشی که بین سال های ۸۹تا پایان ۹۹ ساخته شده است، نهصد و ۷۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

 وی تاکید کرد: هنرستان جامع  آیت الله یثربی کاشان در زمینی به مساحت ۱۰۰ هزار متر مربع و زیربنای ۴۰ هزار متر مربع و دارای تمامی رشته های مورد نیاز ویژه دختران وپسران بوده وقرار است طی ۶۰ ماه و در جاده قمصر بنا شود.

 کتابچی یکی ازخسارت های سنگین که از سوی شهرداری وشورای شهر کاشان به جامعه فرهنگی و دانش آموزی کاشان وارد شد  راجلوگیری از ساخت پایگاه سلامت دانش آموزی  عنوان کرد و اظهار داشت: تاخیر سه ساله ساخت باعث چند برابر شدن قیمت ها شد که خیران محترم‌  لاجوردی با بزرگواری و گذشت  پرداخت اعتبار اضافه را تقبل کردند.

  مدیر عامل خیرین مدرسه ساز کاشان ساخت خانه معلم با هدف کاهش هزینه های مربوط به فرهنگیان و همچنین افزایش خدمات رفاهی آنان را یادآور شد و تاکیدکرد: پروژه بین المللی استخر سرپوشیده کتابچی که به دلیل عدم پرداخت سهم دولت سال ها متوقف مانده بود با مشارکت دولت،سازمان نوسازی مدارس و خاندان  کتابچی ظرف چهار سال تکمیل خواهدشد.

✅ مدیر اداره آموزش وپرورش کاشان هم ضمن تشکر از خدمات وزحمات همه افرادی  که در حوزه  ساخت مدارس کاشان به خصوص در مناطق محروم شهرستان تلاش می کنند گفت: یکی از ویژگی های منحصر به فرد مجمع خیرین مدرسه ساز کاشان، مهندسی و مکان یابی مناسب برای بنای  فضا های آموزشی است که با مطالعه و تحقیق و  بر اساس نیازهای هر منطقه  صورت می گیرد.

 حسین مقنی تاکید کرد: ضروری است با کمک خیرین کاشانی واحد های آموزشی ویژه کودکان استثنایی با شرایط خاص در کاشان راه اندازی شو، چراکه در حال حاضر ۳۷۰ دانش آموز استثنایی کاشان در کنار کودکانی تحصیل می کنند که بعضا دارای چند معلولیت بوده و مدارس مورد استفاده فاقد امکانات متناسب با ضایعه جسمی و شرایط روانی آنها است.

  وی تأکید کرد: هرچند کاشان از جمله شهرستان های پیشتاز در عرصه مدرسه سازی و مشارکت در ساخت واحدهای آموزشی است، ولی اضافه شدن سالانه یکهزار دانش آموز به جمعیت ۶۰ هزار نفری جویندگان تعلیم وتربیت کاشان سبب شده در مناطق پرجمعیت از جمله شهرک ناجی آباد ۲۳واحد مدرسه دوشیفت صبح وعصر داشته باشیم.


دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. لطفا فیلدهای اجباری را پر نمایید *

اولین جلسه هیئت مدیره دوره ی هفتم

جلسه ای درخصوص طراحی مجتمع آموزشی ، ورزشی دخترانه و پسرانه در مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و هنرستان