آدرس

کاشان، میدان جهاد، بلوار مادر، خیابان کلیم کاشانی، جنب رستوران فرهنگیان کاشان

روزهای غیرتعطیل از ساعت ۸ الی ۱۴

مدیر عامل خیرین مدرسه ساز کاشان مطرح کرد؛
راه اندازی هنرستان هنر در کاشان زمینه ساز پیوند هنر و علم است.

محمد کتابچی از راه اندازی هنرستان هنر در کاشان خبر داد و گفت: این مجتمع جامع آموزشی توسط معماران سنتی و مهندسان عمران در حال جانمایی و طراحی فضای درونی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کاشان مدیر عامل خیرین مدرسه ساز کاشان با بیان اینکه ساخت هنرستان هنر با کمک مالی پروفسور علی زیلوچیان ودر خانه پدری وی ساخته می شود گفت:این مجموعه آموزشی با عنوان هنر و گردشگری با اعتبار یک هزار میلیارد ریال طی دو سال آینده احداث،تجهیز و افتتاح خواهد شد.

کتابچی افزود:با توجه به فضای داخلی خانه که برگرفته از معماری سنتی و قدیمی کاشان است خیر گرامی تصمیم گرفت بدون هیچ تغییر و  تخریبی در ساختمان برای توسعه هنرستان زمینی به متراژ یک هزار و ۶۰۰ متر در مجاورت منزل پدری خریداری و جهت مناسب سازی کلاس ها استفاده شود.

مدیر عامل خیرین مدرسه ساز  کاشان همکاری اداره های  فرهنگ و ارشاد اسلامی،آموزش و پرورش،میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی و  تعاون،کار و رفاه اجتماعی  جهت صدور مجوز رشته های سینما،تئاتر،پویا نمایی،صنایع دستی،فرش،را خواستار و تاکید کرد:دوخت لباس های محلی و سنتی،راهنمای گردشگری،هتلداری،ترمه دوزی،تراش سنگ های قدیمی،سفال گری،کاشی کاری،مرمت آثار باستانی،عکاسی،طراحی و نقاشی،خاتم دوزی و زیلو بافی برخی دیگر از رشته های مورد آموزش  هنرستان هنر است.


کتابچی راه اندازی هنرستان هنر در کاشان  زمینه ساز پیوند هنر و علم برشمرد که قرار است به پیروی و تاسی  از نقاش شهیر کاشانی کمال الملک  که یکصدو ده سال پیش هنرستان هنر را در عمارت حوضخانه باغ نگارستان جهت آموزش نقاشی  بنا نمود تصریح کرد: مهمترین  شاخصه هنری کاشان سبقه طولانی هنرمندان آن در رشته های فرش و پارچه بافی  است که از قدیم مورد توجه گردشگران و هنردوستان بزرگ دنیا بوده است.

 وی یادآور شد: راه اندازی هنرستان هنر در شهرستان  می تواند  هویت  تاریخی و فرهنگی کاشان در قالب هنر بیش از پیش برای تمام دنیا به نمایش گذارد.

مدیرعامل خیرین مدرسه ساز کاشان  احداث مدارس مدرن  برای آموزش و استعداد یابی نوجوانان با هدف جلوگیری از فراموشی هنرهای سنتی و دستی کاشان نظیر زیلوبافی، مخمل بافی و شعر بافی  مهم برشمردو  گفت:حضور و مساعدت خیرین نیک اندیش کاشانی از جمله پروفسور علی زیلوچیان برای ساخت و  توسعه مراکز آموزشی و تربیتی  همیشه سرآمد  کشور بوده و آموزش و پرورش می تواند از فضای خاص این هنرستان که تلفیقی از معماری سنتی و اصیل کاشان است جهت تربیت علاقمندان به هنر استفاده کند.خبرنگار:سعیدغلامی


دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. لطفا فیلدهای اجباری را پر نمایید *

ساخت مدرسه شش کلاسه به نام شهیدان بار فروش در کاشان

تبریک به انتصاب جناب اقای دکتر کتابی به سمت ریاست محترم دانشگاه کاشان