آدرس

کاشان، میدان جهاد، بلوار مادر، خیابان کلیم کاشانی، جنب رستوران فرهنگیان کاشان

روزهای غیرتعطیل از ساعت ۸ الی ۱۴

اهداف مجمع

از همه کسانی که در جهت ایجاد تشکلی به نام مجمع خیرین مدرسه ساز کاشان تلاش کرده اند تشکر میکنم

زادگاه این نهاد برمیگردد به نیکو کارانی که در تاریخ کاشان، فطرت الهی و (خیر اخلاقی ) را متمرکز شده اند این مجمع پس از سالها تلاش جهاد مدرسه سازی کاشان با ساخت مدارسی زیبا وارزشمند در سال 1383 رسمیت پیدا کرد و هم اکنون نام مقدس بیش از 200 نفر از افرادی  که  مدرسه ساخته اند و یا زمین اهداء کرده اند در دفتر خود ثبت نموده است .

آرزوی ما این است که مجمع خیرین مدرسه ساز کاشان با توجه به نیاز های آموزش و پرورش و با همکاری همه ی خیرین و مسئولین هر چه بیشتر یرای تحقق اهداف متعالی خود تلاش نموده وبه یاری خداوند برنامه های ذیل را دنبال کند .

1- ارتباط مستمر خیرین با دانش آموزان ,معلم و مدیرواحد آموزشی و پرورشی از ضروریات روند فرهنگ سازی است .مجمع باید این امر رو به رشد را پیگیری نمایند و برای اجرای آن سازوکار تدوین کنند.

2- ساخت و تجهیزمدارس بی تردید در افزایش بازده و پیشرفت کار تحصیلی دانش آموز اثر بخشس و نقش آفرین است بنابرین باید در امر اداره هر مدرسه خیر ساز ,مکانیسمی منظور گردد که خیر و بانی مدرسه مستمر در جریان مسائل و مشکلات آن اعم از نرم افزاری و سخت افزاری قرار گیرد .

3-چه مکان و محلی به چه نوع فضای آموزشی و پرورشی نیاز دارد ؟ این مسئله باید توسط کارشناسان مربوط با ذکر آمار و ارقام بررسی شده ،نتایج تحقیق مستقلا به آگاهی خیر برسد .

4-هر فضای آموزشی نوعا به فضاهایی مکمل مانند کتابخانه، سایت کامپیوتری ، فضای ورزش و ... نیاز دارد. در بررسی مکان یابی باید این مسئله نیز لحاظ گردد.

5-با وجود اجرای نقشه های تیپ برای ساختن مدارس، بازدید موردی خیرین از مدارس مختلف در هرشهر و استانهای دیگرمی تواند الهام بخش آفرینش ابتکارات جدید در بهبود کیفیت امر مدرسه سازی باشد.

6-گسترش و تعمیق همکاری و همفکری اعضای محترم مجمع بسیار ضروری و حیاتی است. مجمع می تواند با معاضدت اعضای خود صندوقی به نام صندوق مجمع خیرین مدرسه ساز ، به منظور: الف- رفع برخی کمبودها و کاستی های بعضی از مدارس

ب- کمک بلاعوض یا برداخت وام شرافتی به دانش آموزان مستعد و نیازمند

ج- کمک در راه رفع نیازهای مالی معلمان

تاسیس گردد.

7- تلاش برای مشارکت افراد توانمند و تشویق آنان به همکاری در این امر خیر و خطیر

8-توسعه نقش فرهنگ سازی مجمع و نیز لزوم اطلاع رسانی و تبلیغات ایجاد می کند که مجمع با انتشار نشریه ای وزین این نقش تحول آفرین را پیگیری نماید.

9- نیک اندیشی خیرین مدرسه ساز باید در خانواده ایشان و سایر خانواده ها به صورت یک فرهنگ اصیل دینی ، انسانی نهادینه شود بنابراین تشویق ترغیب فرزندان خیرین با در دستور کار ارشادی و تبلیغی مجمع قرار گیرد.

10-مردان و زنان جامعه چنان دو بال برومند و توانمند میتوانند شاهین سپهر پیمای نیک اندیشی را به پرواز در آورند و بر بلندای قلل رفیع سعادت برسانند تاسیس مجمع بانوان خیر مدرسه ساز میتواند در این مسیر خیر آفرین باشد.

11-مجمع خیرین مدرسه ساز چشمه جوشان ورود خروشانی است که باید انشاالله تا پایدار ماند  و راه بپوید بنابراین ضروری است موجودیت این مجمع به صورت رسمی و قانونی به عنوان یک تشکل خودجوش مردمی به ثبت برسد.

در پایان خاضعانه به عنوان کوچکترین عضو مجمع دست تک تک اعضای محترم مجمع را می بوسم وضمن عرض سپاس از همه ی مسئولان و دست اندرکاران آموزش وپرورش کشور،استان اصفهان و شهرستان کاشان استدعا دارم که ما را در پیمودن ادامه این خیزش خیر آفرین بنیادین یاری و مساعدت فرمایند.


 

مهدی کتابچی                       
رئیس هئیت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز کاشان